ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 2(71)/2012

Co nowego na Securexie?
Ciekawy program seminariów i konferencji, bogata ekspozycja sektora security, w tym ponad 150 nowości czekają na gości Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń Securex 2012 (Poznań, 23-26 kwietnia). Przedstawiamy zapowiedzi firm tego, co pokażą w stoisku.

Co wolno wojewodzie…
Waldemar Fiałka
Jak należy traktować monitoringi przestrzeni prywatnej, które obejmują swym działaniem przestrzeń publiczną lub odwrotnie - monitoringi przestrzeni publicznej umożliwiające obserwację przestrzeni prywatnej?

Rejestratory HD-SDI
Marian Mazurski
Ostatnio na rynku systemów CCTV pojawił się nowy rodzaj sprzętu - urządzenia wysokiej rozdzielczości (HD) z cyfrowym interfejsem szeregowym (SDI). W poprzednim numerze „Twierdzy” przedstawiliśmy zestawienie najpopularniejszych na naszym rynku kamer HD, zarówno IP, jak i SDI, w tym przedstawiamy zestawienie rejestratorów wyłącznie HD-SDI. Rejestratorów IP w jednej tabeli z nimi porównywać nie ma większego sensu.

Prezentacje producentów i dystrybutorów wybranych modeli rejestratorów HD-SDI

Tabela porównawcza parametrów rejestratorów HD-SDI

Telewizja w jakości HD może być prosta
Obraz z kamer przemysłowych - nowa definicja pojęcia
Jakub Regulski, Jarosław Łuczkiewicz/Fortuna Communication

CCTV full HD przez kabel koncentryczny
 - na odległość 500 metrów

Artykuł CBC Group
Stosując technikę opracowaną przez firmę Intersil Techwell, stworzono nowy standard umożliwiający transmisję sygnału wideo o rozdzielczości full HD przez kabel współosiowy na odległość nawet do 500 metrów bez pogorszenia jakości obrazu oraz bez jakichkolwiek reżimów dotyczących parametrów stosowanego kabla i złącz BNC.

Czy HD-SDI może zastąpić IP CCTV?
Paweł Król, GDE Polska
W ostatnim czasie producenci i dystrybutorzy urządzeń zgodnych z HD-SDI zintensyfikowali akcję propagandową. Wiąże się to z dobrą dostępnością kamer i wzrastającą dostępnością rejestratorów oraz ze sporym zainteresowaniem firm instalatorskich. Jednak wydaje się, że nie przekłada się to na odpowiedni wzrost sprzedaży. Na pewno jedną z przyczyn są ciągle wysokie ceny. Ale czy jedyną?

Maxpro VMS
- inteligentne zarządzanie obrazem

Tomasz Manturzyk, Ultrak Security Systems
Zaawansowane platformy zarządzania bezpieczeństwem dają prosty sposób nadzorowania wielu instalacji teletechnicznych z jednej wspólnej aplikacji. Dotyczy to i systemów w pojedynczych obiektach, i systemów rozproszonych, gdy zdalny nadzór jest szczególnie ważny.

NVR Titan - nowa jakość
wśród rejestratorów IP CCTV

Dawid Adamczyk, Ultrak Security Systems
Firma NUUO wprowadziła do oferty rejestratory sprzętowe, które doskonale radzą sobie z wysokimi strumieniami danych wideo.

Inna funkcja czujek:
system inteligentny

Michał Konarski, Satel
Możliwości oferowane przez urządzenia przeznaczone pierwotnie do systemów sygnalizacji włamania i napadu nieustannie rosną. Doskonałym przykładem są centrale serii Integra, które w połączeniu z manipulatorami sensorycznymi INT-KSG oferują funkcjonalność, której nie powstydziłyby się systemy inteligentnego domu.

Concept 4000
- kameleon wśród systemów zabezpieczeń

Andrzej Tomczak, ID Electronics
System zabezpieczenia domu, apartamentowca, banku, biurowca, osiedla i globalnej korporacji. I to na bazie tego samego sprzętu! Czy to możliwe?

Loxone dla inteligentnych budynków,
domów i mieszkań

Maciej Turski, Andrzej Tomczak

System kontroli dostępu Samsung
Paweł Mielewczyk, SSN
System kontroli dostępu (Samsung System Access - SSA) jest uzupełnieniem kompletnego systemu bezpieczeństwa Samsunga.

GPS jak cień
Anna Szymczak
Firma Monitech stworzyła zaawansowany technologicznie, bezabonamentowy system Cień GPS, który stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na niedrogą i prostą w obsłudze usługę lokalizowania ludzi i pojazdów.

NOWE PRODUKTY

CCTV w blokach
Łukasz Bukowski, Dipol
W najbliższym czasie wiele zbiorczych instalacji antenowych musi zostać zmodernizowanych. Jest to związane ze zmianą sposobu nadawania sygnału TV z analogowego na cyfrowy. Warto wykorzystać wszystkie możliwości, jakie oferuje okablowanie telewizyjne, np. monitoring.

340 kamer IP
w obiektach Politechniki Poznańskiej

Andrzej Lipiecki, Krzysztof Stawowski/Eureka Soft & Hardware
Monitoring wizyjny Politechniki Poznańskiej został zrealizowany jako system rozproszony i objął instalacje na obiektach zlokalizowanych w różnych dzielnicach Poznania. Zbudowano go w technologii IP.

Lepiej już było
Waldemar Fiałka
Tytułowe hasło, często powtarzane przez rozgoryczonych krytyków naszej rzeczywistości polityczno-gospodarczej, można zastosować również do sfery normalizacji systemów CCTV. Do spokojnego, leniwie płynącego życia projektantów i wykonawców systemów CCTV w 2011 roku wdarło się rozporządzanie MSWiA, które zburzyło ten mały, ale uporządkowany i prosty świat.

Skorowidz firm branżowych

Informacje, produkty

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy