ADVERTISING IN  "TWIERDZA"
 
all you need know

 Adres Redakcji:

 Redakcja TWIERDZY
 ul Hubska 96/100
 50-502 Wrocław
 tel. 71 78 280 40
 577 565 007
 twierdza@ssk.pl
 prenumerata@twierdza.info


Spis treści nr 1(87)/2018

Co na Securexie?
Wiele seminariów i konferencji, ale przede wszystkim przegląd ofert firm security: nowości, ale i to, co rynek już zaakceptował - Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń Securex 2018 zapraszają. Oto nasz przegląd stoisk na Securexie.

Raport: drony w branży zabezpieczeń 2017
Oto pierwsza część obszernego raportu na temat dronów w systemach zabezpieczeń, ich udziału w globalnym rynku i perspektyw na najbliższe lata, opracowanego na zlecenie brytyjskiej firmy Aviat Drones.

Dronowa rewolucja
aeroMind
Planowanie automatycznych oblotów, krótki czas reakcji oraz stały podgląd w dużej rozdzielczości - te trzy cechy dronów składają się na przełom w sektorze bezpieczeństwa.

Armia i służby widzą przez ściany
Spy Shop
Nawet najdokładniejszy plan budynku nie jest w stanie oddać wszystkich jego niuansów, tym bardziej nie przewidzi zachowania ludzi w środku. ND-SV007 marki Novoquad Defense generuje trójwymiarowy obraz tego, co dzieje się po drugiej stronie ściany.

Monitoring dla straży granicznej i leśnej
SpyOptic
Fotopułapka powoli staje się standardowym wyposażeniem patroli straży granicznej i leśnej. Czym powinna się charakteryzować kamera leśna?

FindFace.Pro
Ireneusz Szymański
Jak zapewnić wysoki poziom zabezpieczenia dostępu do obiektów publicznych, firm, banków czy stadionów? Oczywiście wideomonitoring plus analiza obrazu na bazie algorytmów rozpoznawania twarzy - Face Recognition.

Sposób na utracone klatki
John Paulsen
Pracownicy departamentu bezpieczeństwa publicznego jednego z dużych miast w rejonie zatoki kalifornijskiej postanowili stawić czoło problemowi polegającemu na tym, że potencjalnie ważne nagrania wideo zawierały losowo utracone klatki obrazu a nawet całe fragmenty nagrań.

Dysk twardy SkyHawk AI
John Paulsen
Firma Seagate wprowadziła na rynek nowy rodzaj dysku SkyHawk - jest to dysk twardy SkyHawk AI, pierwsze urządzenie tego typu przeznaczone specjalnie dla systemów monitoringu wizyjnego wspomaganych przez sztuczną inteligencję (AI).

Monitoring wizyjny hotelu
- kamery EasyIP 3.0

Sławomir Żywiec, Dipol
Czasy, w których zapewnienie bezpieczeństwa obiektom ograniczało się do stałej obecności ochrony, przechodzą już do historii. Rozwój elektroniki i coraz łatwiejszy dostęp do zaawansowanych systemów zabezpieczeń i nadzoru sprawiają, że w większości przypadków rola człowieka może zostać ograniczona do minimum.

BCS Manager - wszystko w jednym
Krzysztof Szczygieł, Rett-Pol
W ubiegłym roku w ofercie BCS pojawiła się nowa linia produktów BCS Point. Nowością jest również oprogramowanie BCS Manager, integrujące wszystkie urządzenia BCS - od najstarszych do najnowszych.

Zasilacz do zadań specjalnych
Bartosz Piotrowski, SATEL
Szeroko rozumiane bezpieczeństwo zasilania jest sprawą fundamentalną, gdyż w przypadku jego utraty lub poważnej awarii, system może przestać funkcjonować - co może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami.

GPRS-A i GSM-X nowe moduły komunikacyjne SATEL
Bartosz Piotrowski

Elektroniczna książka przebiegu służby w oprogramowaniu KD 5.0 Polsystem
Tomasz Adamski
Ze względu na to, że użytkownikami programu Księga Gości są bardzo często pracownicy służb ochrony, firma Polsystem stworzyła nową funkcjonalność, umożliwiającą weryfikację pracy pracowników ochrony - książkę przebiegu służby.

NOWE PRODUKTY

MUCHA
System rejestracji i przetwarzania obrazu przestrzennego

Politechnika Poznańska
Nawet jeśli kamerę częściowo przesłaniają liście drzew, można zrekonstruować obraz dzięki rejestracji wszystkich docierających do obiektywu promieni światła.

Kodery wizyjne: 25 lat postępu
Politechnika Poznańska
Minione 20-30 lat to czas bardzo intensywnego rozwoju technik kompresji ruchomego obrazu. W tym czasie opracowano wiele generacji koderów obrazu, które były w kolejnych latach przedmiotem wielu rynkowych wdrożeń. Również w sektorze telewizji dozorowej.

Skorowidz firm branżowych

Wielkie show na targach Securex

 

aktualny numer
Nowy numer - zobacz spis tresci
 
o tym pisaliśmy

© 2018